Hakkımızda

 

1973 yılından bu yana başarının adı Yeryüzü Gıda

 

1970’li yıllardan itibaren gıda ve türevleri alanında iştigal eden müessesemiz, 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir yapıyı temsil etmektedir.

1994 yılında Yeşil Malatya Gıda San. Tic. Ltd. Şti. 2001 yılında da Yeryüzü Gıda Temizlik ve Kırtasiye Mad. San. Tic. Ltd. Şti.’yi sürecin içine dahil ederek büyüyen grubumuz, 150’den fazla çalışanı ve ticari partnerleriyle beraber ivmesini devam ettirme niyeti ve arzusu içindedir.

Yeryüzü Gıda 2001 yılından bugüne distribütörlük ve bayilik yapısı ile gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Çikolata, Atıştırmalık, İçecek, Oyuncak, Kırtasiye alanlarında toptan üstü ürün dağıtımını ve ticaretini yapmaktadır. Elektrik ve Otomotiv sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Son 14 yıldır bu ürünleri Ulusal ve Yerel Market Zincirleri, Benzin İstasyon Marketleri, Kişisel Bakım Mağazaları ve Şarküterilere yönelik satış konusunda perakende kanalında hizmet vermektedir.

Yeryüzü Gıda 90.000’i aşkın noktanın alışveriş yaptığı güçlü referanslara sahip bir markadır. Müşteri portföyünü genişleterek ithal ve yerli ürün grubunda birçok marka değeri yüksek firmanın ülke genelinde ana dağıtıcılığını üstlenmektedir.

Son 8 yıldır bünyesine katmış olduğu markaları ile gücüne güç katmaktadır. Yeryüzü Gıda güçlü depolama ve lojistik altyapısıyla zengin ürün portföyünü dün olduğu gibi yarınlarda da kıymetli müşterilerine zamanında ve eksiksiz bir şekilde sunma gayreti içerisinde olacaktır.

İnşallah bundan sonra da geçmişten aldığı güçlü sinerji ile partnerlerine ticaretin zaman ve mekân oluşturan faydasını yansıtmaya devam edecektir.